Derby della Mole


Derby della Mole , také známý jako Turíně Derby ( Derby di Torino) , je místní derby , odehrávající se mezi městskými dvou nejúspěšnějších týmů , Turín FC a Juventus FC . První zápas se konal v roce 1906 a většina derby uskuteční v Serii A a Coppa Italia. Je to nejstarší italský derby . 2008-09 sezóna bude poslední derby utkání mezi oběma stranami jako sdílené nájemci Olimpico. Od té doby, Turín byli odsunuti do Serie B a pak znovu podporu po dokončení finalisté v 2011-12 období , zatímco Juventus přestěhovala do svého nového stadionu na místě zbořeného Stadio delle většinou Alpi v létě roku 2011 .
V stadionu Juventus fanoušci obvykle vykřiknout „nižší !“ a “ Nezletilí !“ Torino a fanoušci byli známí křičet “ cheaty !“ a “ Scumbags !“ kvůli údajnému zapletení Juventus ‚ v skandály Calciopoli .  Ačkoli ne jak vysoce-profil jako u ostatních hlavních meziměstských derby jako to Říma a Milána , je rivalita stále pociťovala jako Juventus a Turín jsou v Piemontu je největší a nejúspěšnější kluby a staly něčím regionální symbol třídního rozdělení v severní Itálii .  Incidenty jako například 1949 Superga katastrofy vzduch a 1985 Heysel Stadium pohromy být vychován a odkazoval se na v zpěvy o ultras se čas od času, i na zápasy proti jiným klubům .
Derby zápasy byly spíše sporadické pak v 21. století kvůli Torino pravidelně balancuje mezi Serie A a Serie B. Po Serie A 2002-03 období, byly zařazeny Turín a oba kluby by nesplňoval až2007-08 sezóna Torino byly povýšen na sezóně 2006-07 , zatímco Juventus sestoupil jako trest za skandály Calciopoli . Turín byli zařazeni znovu po sezoně 2008-09 . Oba kluby se znovu setkali v Serii A poprvé ve třech obdobích v průběhu sezóny 2012-13 . turinske2

Pozadí

Turín byl založen bývalým prezidentem Juventusu a ostatními disidenty v prosinci 1906.  Rozkol byl nižší než přátelskou a vyvolaly soupeření mezi oběma stranami . Jméno “ Derby della Mole “ je odvozen od “ Mole Antonelliana „, slavný orientační bod a ikonická budova ve městě Turín.
Derby také symbolizuje třídní propast v regionu a krajského města Turín , jeden z největších v severní Itálii v průmyslových městech . Juventus byly často spojeny s bohaté rodiny Agnelli , která vlastní FIAT . Turinese spisovatel a filmový režisér Mario Soldati jednou poznamenal, že Juventus byl „tým pánové, průmyslových průkopníků , jezuité, konzervativci abohaté buržoazie „, zatímco Torino byly „tým pracující třídy migrujících pracovníků z provincií nebo sousední země nižší střední třídy a chudých “ .
Pozoruhodné incidenty

V roce 1967 se po zápase, který Turín vyhrál 4-0 , pobouřil Juventus fanoušci poškodili hrob bývalého Torino hráče Gigi Meroni .
Před derby utkání v průběhu sezóny 2007-08 , nepokoje a chaos se konala vypukla , jak se policie snažila ovládat zapojené hooligans . Tam bylo 40 z zatýkání a 2 zranění policisté . Odpadkové koše byly zapáleny a mnoho aut a obchodů zdemoloval jako výsledek.
Dne 1. prosince 2012 dva kluby se setkal v Serii A poprvé ve třech ročních obdobích , a to bylo první derby hostí Juventus Stadium. Před kick- off , bylo několik fanoušků z obou stran zatčen pro spuštění rvačku a vandalství . Juve vyhrál 3-0 , ale zápas byl poznamenán červenou kartu v hodnotě € 10,000 pokuty za Juventus zaurážlivé banner některé z jejích příznivců se zobrazí o nechvalně katastrofě vzduchu Superga  a € 250,000 pokuty za Torino poté, co jejich fanoušci zdemolovali stadion toaletách a na sedadlech .

turinske
FotbalŽivě je fotbalový magazín, který přináší zajímavosti, kuriozity, infografiku atd.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich