Desítka kuriozit a zajímavostí I.


1. srpnem 1907 začal první oficiální tábor skautského hnutí v historii. Konal se na ostrově Brownsea v jižní Anglii.
1. Takový obchod jste ve fotbale ještě neviděli. Rumunský klub Jiul Petrosani vyměnil v roce 1998 záložníka Iona Raduho za půl tuny vepřového masa! Dalšího hráče, obránce Liviu Baiceau pak prodali za deset balónů.

2. V roce 1975 musel sudí ukončit mezinárodní zápas mezi Chile a Uruguayí poté, co červenou kartu na hřišti obdrželo devatenáct hráčů po hromadné bitce.

3. V Tanzanii se v roce 1978 skončil zápas krátce po začátku. Sudího totiž na hřišti zatkla policie, protože těsně před výkopem kouřil marihuanu.

4. Gary Lineker během celé své fotbalové kariéru neobdržel ani jednu kartu.

5. Zápas skotského poháru mezi Falkirkem a Inverness Thistle v roce 1979 provázelo špatné počasí. Sudí musel utkání přerušit celem devětadvacetkrát.

6. V roce 1993 byly diváci v Congletone svědky obrovského trapasu. Místní klub před začátkem ligového zápasu věnoval nejstaršímu členu fanklubu minutu ticha … Zástupci klubu nedopatření obdrželi informaci, že pětaosmdesátiletý děda zemřel. Po konci minuty ticha ovšem nastal zásadní moment, publikum nevěřilo vlastním očím. Oblíbený fanoušek právě s úsměvem dorazil na stadion.

7. Maskot Macclesfield byl v roce 1998 během zápasu vyloučen z hřiště za předvádění nemravných gest
8. Cardiff City v roce 1929 obdržel v lize ze všech mužstev nejméně branek, přesto z první divize vypadl.

9.Romelu Lukaku je nejtěžší fotbalista z Premier League z 100,2 kg.
10. Fanoušek Manchesteru City byl v roce 1995 na stadion City přinesl mrtvé slepice a po gólu jeho oblíbeného týmu začal slavit tak, že s nimi mával kolem své hlavy … Dostal měsíční zákaz vstupu na stadion.

 

FotbalŽivě je fotbalový magazín, který přináší zajímavosti, kuriozity, infografiku atd.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde