Neuer si exekutora přečetl


Bayern pouze remizoval se Schalke 04 na svém domácím hřišti a z posledních dvou zápasů tak získal pouhý bod. Trenér Guardiola byl s výkonem spokojený a remíza mu  stačila i proto, že hráli proti 10 skoro celý zápas. Pomohl k tomu i Manuel Neuer, který chytnul penaltu.

„V jedenácti proti jedenácti jsme hráli velmi dobře,“ připomínal Guardiola a uznal, že vyloučení Boatenga už v 17. minutě bylo naprosto správné. „O červené nemůže být diskuse,“ nesnažil se hledat výmluvy. „Ještě že jsme alespoň neinkasovali z penalty,“ kvitoval zákrok brankáře Neuera.

„Studuji penaltové exekutory a věděl jsem, že posledních osm penalt poslal Choupo-Moting brankářům do pravého rohu. Tušil jsem, že proti mně zkusí něco jiného, a proto jsem šel doleva,“ popisoval Neuer risk, jenž mu vyšel.

Penaltu zlikvidoval, ale nakonec i on inkasoval, takže duel skončil remízou. „Ale náš výkon byl mnohem lepší než proti Wolsfburgu,“ připomínal Guardiola, že forma jeho týmu má stoupají trend. V sobotu to bude moci dokázat ve Stuttgartu, další víkend pak doma proti Hamburku a hlavně – 17. února v prvním osmifinále Ligy mistrů s Doněckem.

neuerpenalta
FotbalŽivě je fotbalový magazín, který přináší zajímavosti, kuriozity, infografiku atd.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich