Brazilská fotbalová legenda v plném zápřahu


Jedno z bývalých největších fotbalových útočných es a trojnásobný držitel zlatého míče Ballon d’Or Ronaldo Luis Nazario de Lima se ve fotbalovém důchodu rozhodně nenudí. Ač byl několikrát spatřen s pár kily navíc, je El Fenómeno stále velmi aktivní nejen co do své fotbalové aktivity, ale zejména co do zajišťování finančního zázemí. S patnácti brankami někdejší nejlepší střelec mistrovství světa a za to po právu v letech 1996, 1997 a také 2002 vyhlášený nejlepší hráč světa se nyní přesunul k jinému druhu obživy, k pokeru.

Javier Fernandez Auditor - Deportes

Zdroj: flickr

A jak se zdá, rekordů není stále nabažen dosyta. Ač fenomenální střelec o své prvenství v celkovém počtu vstřelených branek na mistrovství světa konané vloni právě v jeho domovské Brazílii přišel po 16. zásahu Němce Miroslava Kloseho, stále je třeba jej počítat mezi legendy zelených trávníků. Jen ve své evropské anabázi jich během devíti let stihl úžasných 217 zásahů, přičemž jeho nejúspěšnější štací se stal královský bílý balet, v jehož dresu si ve 127 zápasech připsal 83 branek, tedy gól vždy ve dvou ze tří utkání.

Hvězdný střelec jako karetní kouzelník

Jeho nový zdroj zábavy se již dlouhá léta spojuje s největším internetovým poskytovatelem pokeru Poker Stars, v jehož dresu si připsal i své největší úspěchy v této netradiční branži. A že zažívá stejnou zábavu a napětí jako při hraní fotbalu na nejvyšších úrovních potvrzuje nejen jeho zaujetí pro hru, ale i on sám v mnoha rozhovorech. Nejvyšší metu dosaženou některou z hvězd, které hrají pod taktovkou Poker Stars překonal, když se mu na akci Poker Stars Caribbean Adventure podařilo proniknout mezi nejlepších 52, čímž překonal rekord golfisty Sergia Garcii z roku 2012. Nakonec se jeho úžasný výkon zastavil až na 25. místě, z čehož vyplynul jeho výdělek přes 42 tisíc dolarů. Právě porovnání s ostatními vesměs jen profesionálními hráči pokeru dělá jeho výsledek na Poker Stars PCA o to překvapivější. Přivlastnil si také spoustu respektovaných skalpů. Celkem se turnaje účastnilo 816 prvotřídních hráčů, kteří se pohybují v nejlepších 4 % hráčů v pokerových tabulkách. Výdělek to pro něj byl příjemný, ovšem s dotací prvního místa s více než 1,4 milionem dolarů se to nemůže ani zdaleka srovnávat.

Javier Fernandez Auditor - Deportes

Zdroj: flickr

Souboj na ostří talíře

Stále však ještě herně nedosahuje kvalit jiné sportovní hvězdy, která se také dostala do řad Poker Stars. Tenisová hvězda Rafa Nadal ho totiž během loňské charitativní události v přímém souboji porazil. Neprohrál však v karetním duelu jen svou reputaci, nýbrž i sázku o mytí nádobí v restaurační kuchyni. Tím zřejmě vyburcoval fešným knírem a decentními brýlemi zkrášlený Ronaldo touhu po lepších výsledcích a tak se po hlavě plně vrhl do příprav a tréninku. Formu zjevně načasoval skvěle, na jubilejním 10. ročníku PCA na Bahamách na sebe totiž strhl veškerou pozornost.

Zdroj: pokerstars.net

Jelikož se nejednalo o jejich první souboj a Ronaldovi se nepoštěstilo ani v tom prvním, dá se očekávat, že minimálně ještě jeden duel těchto dvou sportovních velikánů v budoucnu uvidíme.

Výhled na poháry a tituly

Ronaldo tak má stále spadeno na premiérovou trofej v jeho novém odvětví. Ve světě fotbalu se mu dostalo krom tří zlatých míčů a fotbalistů roku také mnoho týmových úspěchů. Ke dvěma zlatům a jednomu stříbru z mistrovství světa přidal stejně tak dvě zlata a jedno stříbro v turnaji Copa America. Úspěšná devadesátá léta mu přinesla také bronzovou olympijskou medaili. Skvělý rok 1997 navíc potvrdil také zlatem v Konfederačním poháru.

Co se výčtu klubových úspěchů týče, není to rozhodně o nic slabší – jen španělskou ligu vyhrál dvakrát, k tomu i španělský pohár a dvakrát superpohár. Podařilo se mu s PSV Eindhoven vyhrát také nizozemský pohár a superpohár. Záhadou ovšem zůstává, jak zkousli fanoušci Barcelony, že po italské mezistanici přestoupil do Realu Madrid, kde vydržel dlouhých 5 sezon. Stejně tak dlouhou dobu vydržel také v Interu Milán, odkud pak po madridské anabázi zamířil k městskému konkurentovi z AC, což nerazzurri určitě také klidné nenechalo.

Zdroj: wikipedia common

Velkou část svého času věnuje nyní osmatřicetiletý matador také charitě. Například benefičním zápasům nejrůznějších fotbalových výběrů. Loňský zápas proti chudobě, ve kterém se spolu do jedné barvy dresu oblékli nejen Ronaldo s druhým hlavním ambasadorem Zinedinem Zidanem, ale také hvězdy kalibru Figo, Cannavaro, Maldini nebo Pavel Nedvěd, se konal ve švýcarském Bernu proti domácímu týmu Young Boys Bern. Vybraná částka 190 tisíc dolarů šlo na pomoc Filipínám postižených tajfunem.

Letošní utkání se bude konat 12. března ve francouzském Saint Étienne na stadionu Geoffreyho Guicharda proti místnímu výběru sestavených z bývalých, současných i mediálních známých hráčů všech dob. Dvě třetiny výtěžku z této akce půjdou na pomoc africkým státům postižených virovou epidemií eboly, zejména tedy do Guinei, Libérie a Sierry Leone. Zbývající třetina pak zamíří na sociální projekty přímo v Saint Étienne.

Ronaldo, Zidane and Drogba come together

Zdroj: flickr

Je vidět, že Ronaldo má srdce, kterým dokázal urputně bojovat o nespočet titulů a trofejí, na správném místě a rád se pro dobrou věc rozdá.

 

FotbalŽivě je fotbalový magazín, který přináší zajímavosti, kuriozity, infografiku atd.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich